Blog
Na naszym blogu zamieszczamy informacje na temat skupu, kasacji i złomowania aut. Dzięki przygotowanym przez nas wpisom znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i poszerzysz swoją wiedzę z zakresu autokasacji.
Jakie auta są przyjmowane w punktach skupu?
Niektórzy kierowcy jeżdżą swoim autem aż do momentu, w którym przestaje być zdatne do użytku. Częściej jednak zdarza się tak, że co jakiś czas postanawiają zmienić samochód na nowy. Wówczas stają przed wyzwaniem sprzedaży obecnego. Zrobienie zdjęć, wystawienie ogłoszeń w Internecie czy spotkania z potencjalnymi kupcami są czasochłonne i często kończą się fiaskiem. Właśnie dlatego coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na oddanie ich do punktów skupu. Jakie auta są tam przyjmowane?
W jakich sytuacjach warto wezwać pomoc drogową?
Na strychu czy w garażu każdego z nas od czasu do czasu odkładane są rzeczy, które nie nadają się do użytku. Podczas porządków warto jednak pamiętać, że nie wyrzucenie ich do śmietnika to nie jedyne rozwiązanie. Co więcej, na części z nich można nawet zarobić. Mowa tutaj na przykład o tak zwanym złomie, który lepiej oddać do skupu. Przed zebraniem zalegających elementów dobrze zorientować się, czy zostaną przyjęte przez firmę, która je odkupuje. Co nadaje się do sprzedania na skupie złomu i na jakich przedmiotach można najwięcej zarobić?
Kiedy samochód kwalifikuje się do kasacji?
Kierowcom zwykle zależy na tym, żeby pojazdy służyły im jak najdłużej, dlatego w miarę możliwości decydują się na usuwanie powstałych usterek. Czasami jednak nie jest to możliwe albo się nie opłaca. Wówczas właściciele pojazdów zastanawiają się nad tym, czy lepiej oddać auto do kasacji. Należy jednak pamiętać, że aby było to możliwe, samochód musi spełniać określone warunki. W dzisiejszym wpisie omówimy, w jakich sytuacjach pojazdy kwalifikują się do kasacji oraz kiedy warto zdecydować się na zlecenie takiej usługi.
Złomowanie auta a ubezpieczenie OC
Czasami zdarza się tak, że pojazd nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Kierowcy decydują się na skorzystanie z usługi złomowania auta przede wszystkim w sytuacjach, w których samochód jest doszczętnie zniszczony, technicznie przestarzały albo został tak bardzo uszkodzony, że nie nadaje się do dalszej bezpiecznej eksploatacji. W takich przypadkach trzeba się zająć nie tylko znalezieniem legalnie działającego punktu złomowania, ale również kwestiami formalnymi. Mowa tutaj na przykład o ubezpieczeniu OC. Co się z nim dzieje po zezłomowaniu pojazdu?
Jak legalnie dokonać złomowania samochodu?
Czasami zdarza się tak, że samochód nie nadaje się do naprawy. Wówczas kierowcy muszą podjąć inne kroki. Rozwiązaniem, które jest konieczne w przypadku pojazdów doszczętnie zniszczonych, technicznie przestarzałych albo zbyt mocno uszkodzonych, aby nadawały się do dalszej eksploatacji, jest oddanie ich do zezłomowania. Należy jednak pamiętać, że obowiązkiem kierowcy jest znalezienie legalnie działającego skupu. Jak to zrobić i jak powinna przebiegać procedura?
Kiedy warto oddać samochód do skupu?
Właściciele samochodów czasami stają przed dylematem dotyczącym opłacalności naprawy pojazdu. Naturalnym zjawiskiem jest również chęć wymiany auta na nowe. W takich przypadkach kierowcy zwykle zastanawiają się, w jaki sposób najlepiej pozbyć się samochodu, którym obecnie jeżdżą. Jednym z popularniejszych, a zarazem wygodniejszych rozwiązań, jest oddanie go do skupu. Taka transakcja pozwala na legalną sprzedaż, również bardzo uszkodzonych aut i jest oparta o umowę kupna-sprzedaży. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na zlecenie takiej usługi.